landbouwproject Cunina


Wat we doen?

632 fruitbomen planten

Walnoot, perzik, pruim, amandel, citrus, appel, peer, avocado, druiven, gojibes.
Soorten die passen bij het lokale klimaat.

Een boom is voedsel.
Een boom is inkomen.
Een boom is een investering van jaren.

In 2023 plantten we al meer dan 200 bomen in en rond Sekha. Meer dan 90% groeide verder. Dat vertrouwen nemen we mee.
Kostprijs per boom, inclusief transport, begeleiding en onderhoud: ongeveer €10.

Praktische landbouwopleidingen

We organiseren gerichte trainingen voor jongeren en lokale boeren:

  • Agro-ecologie
  • Boslandbouw
  • Permacultuur
  • Bodemgezondheid en biologische meststoffen
  • Voedselverwerking en vrouwelijk ondernemerschap

Dit is kennis die meteen op het veld wordt toegepast. Deelnemers leren hoe ze opbrengsten verhogen, risico’s spreiden en hun landbouw weerbaarder maken tegen een veranderend klimaat.

Waarom dit belangrijk is?

In Nepal leeft twee derde van de bevolking van landbouw. Tegelijk verlaten dagelijks honderden jongeren het land bij gebrek aan perspectief.

Door landbouw te versterken, versterken we gezinnen.
Door jongeren op te leiden, geven we hen een reden om te blijven.

Dit project gaat over voedselzekerheid, maar ook over waardigheid. Over lokale economie. Over toekomst in eigen handen.

Investering

Totale projectkost: €20.000
Beheerskosten: 8%

Elke bijdrage gaat naar opleiding, bomen en begeleiding ter plaatse.

Environment Day Photo 10
Environment Day Photo 5

Steun onze projecten in Nepal

Wil je meehelpen om kansarme jongens en meisjes in Nepal een kans te geven op kwalitatief en duurzaam onderwijs?

Dankzij de projecten van Cunina lopen duizenden jongeren school in propere en praktische klaslokalen. En krijgen ze de kans om een stiel te leren in onze vakopleidingen.

Doe een gift
Hero image Oeganda Naaiatelier