Het verhaal
Educatief project in het Haïtiaanse binnenland
Haïti kent sinds de aardbeving van 2010 een explosie van ontwikkelingsorganisaties. Deze zijn vooral actief in de hoofdstad Port-au-Prince en andere grote centra. In het binnenland is echter amper hulp voorzien. Daar is Cunina aan het werk, in de regio van het dorp Mombin Crochu, waar er letterlijk duizenden kinderen wachten op kwalitatief onderwijs.
“Sinds 1990 speelt Cunina een grote rol in de Notre Dame School en hebben we een grote stap voorwaarts gezet. Het is een school waar ouders veel vertrouwen in hebben gesteld voor de kwaliteit van het onderwijs en de service die zij biedt.”
— René, 71 jaar, directeur Notre Dame Mombin Crochu
Van in de jaren vijftig tot begin jaren negentig waren Vlaamse missionarissen in vele ontwikkelingslanden actief op het gebied van onderwijs. Zo ook in het diepe binnenland van Haïti, waar zij een hele nieuwe manier van lesgeven hebben geïntroduceerd. De zusters van Kortemark waren in Mombin Crochu gestart met een onderwijsprogramma in de moedertaal, het Creools.
Het was dan ook niet verwonderlijk dat Cunina hier in 1991 gestart is met peterschappen. De schoolgebouwen waren ondertussen dringend aan vernieuwing toe. Daarom heeft Cunina er meerdere projecten opgestart om niet alleen de infrastructuur, maar ook de kwaliteit van het onderwijs nog te verbeteren.
Omdat de bestaande toiletten van de Ecole Notre Dame zeer onhygiënisch waren en absoluut niet voldeden, kwamen hier in 2020 een waterput en nieuwe sanitaire voorzieningen.




